انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی: حتما برای شما هم مواردی پیش آمده که نیاز داشته باشید فایلی را بین کامپیوتر و گوشی خود انتقال دهید اما به دلیل احتیاج به رابط های مختلف، این کار شما را با مشکل مواجه کرده باشد. گاها افراد برای انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی از تلگرام استفاده می کنند که به دلیل فیلتر بودن تلگرام کمی اینکار را با دشواری همراه کرده است. یا برخی هم از نرم افزار جانبی مثل ShareIt استفاده می کنند که این برنامه هم باید در گوشی و هم در کامپیوتر نصب باشد. علاوه بر کاربرهای عادی، احتیاج به این امر در افرادی که به کار تولید محتوا مشغول هستند بیشتر به چشم می خورد.

در این مقاله اپلیکیشن بسیار کاربردی Phone Drive را معرفی می کنیم که شما را از احتیاج به هرگونه رابط بی نیاز می کند. و همچنین از سرعت انتقال بسیار بالایی برخوردار است.

اپلیکیشن Phone Drive

برای انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی با استفاده از این برنامه فقط کافیست آن را دانلود کرده و روی گوشی خود نصب کنید. و نیازی به نصب بر روی کامپیوتر ندارد. این برنامه هم برای گوشی های اندروید و هم برای گوشی های ios وجود دارد و به راحتی می توانید این برنامه را دانلود و نصب کنید.

انتقال از گوشی به کامپیوتر

پس از نصب روی پوشه Local کلیک کرده و سپس روی نماد + کلیک کنید. گزینه liberary را انتخاب کرده و ازبین فایل های موجود در گوشی، فایل عکس یا ویدیوی موردنظر را انتخاب کرده و روی گزینه افزودن که در قسمت پایین و گوشه سمت راست قرار دارد، کلیک کنید. میبینید که فایل شما در صفحه اضافه شده است.

انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

برای انتقال فقط کافیست گوشی و کامپیوتر شما در یک شبکه باشند و حتی نیازی به داشتن اینترنت هم نیست. سپس روی صفحه گوشی خود روی نماد Refresh کلیک کنید. یک صفحه باز می شود که در آن سه آیتم را به شما نمایش می دهد: انتقال فایل بین گوشی و کامپیوتر، انتقال بین دو گوشی و انتقال بین گوشی و فضای ابری.

انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

گزینه مورد نظر خودتان یعنی انتقال بین گوشی و کامپیوتر را انتخاب می کنید. به شما دو لینک نمایش می دهد که یکی بر اساس آدرس IP و یکی بر اساس نام است و هر دو مشابه هم هستند. آدرس را در مرورگر کامپیوتر خود وارد کرده و مشاهده می کنید که فایل های گوشی در صفحه مرورگر برایتان نمایش داده می شود. وقتی روی فایل موردنظر کلیک کنید می بینید که فایل به صورتی که ظاهرا دانلود کرده اید، به کامپیوتر شما انتقال داده می شود.

انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

انتقال از کامپیوتر به گوشی

برای انتقال فایل از کامپیوتر به گوشی فقط کافیست در همان صفحه از مرورگر که آدرس را وارد کردید، فایل موردنظر را به شکل Drag & Drop (کشیدن و رها کردن) روی قسمت آپلود فایل وارد کنید سپس روی گزینه Upload file کلیک کنید. خواهید دید که فایل در لیست اضافه شده است. حال به گوشی برگردید و روی گزینه Edit کلیک کنید و فایل موردنظر را Select کنید و از آیتم - در پایین صفحه گزینه Save to liberary را انتخاب کنید تا فایل در گوشی شما ذخیره شود.

انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

تنها نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که حتما از یک اینترنت باید استفاده کنید. یعنی هم گوشی و هم کامپیوتر شما هر دو به یک مودم ADSL متصل باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *