کسب درآمد از طریق مشاوره

کسب درآمد از طریق مشاوره

کسب درآمد از طریق مشاوره: مشاوره یک بحث جذاب است که بدین طریق می توانید تجربیات و اطلاعات خود را به دیگران انتقال دهید. برخی بحث مشاوره و کمک را با هم اشتباه می گیرند. اگر شما هم به این مبحث علاقمند هستید و می خواهید از طریق مشاوره درآمدی داشته باشید، پس با ادامه این مقاله همراه باشید.

برای اینکه بتوانید از مشاوره درآمد داشته باشید بهتر است 4 گام زیر را دنبال کنید. این چهار گام به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تجربیات و اطلاعات خود را به شکل پررنگ تری به نمایش درآورید.

1-چطور مشاوره بدهیم؟

برای اینکه بتوانید به طور موثری به مشاوره دادن بپردازید باید افراد شما را به عنوان مشاور بشناسند و قبول داشته باشند. بهترین راه برای این شناخت این است که رد پایی از شما در اینترنت وجود داشته باشد. چطور؟ به عنوان مثال اگر یک وب سایت داشته باشید، باید محتوای ارزشمندی در آن وب سایت برای نمایش وجود داشته باشد که بتواند شما و یا مجموعه شما را به خوبی معرفی کند. وقتی در زمینه ایی که مشاوره می دهید خودتان موفق شده باشید و مخاطب این نتیجه عمل شما را ببیند، به شما اعتماد پیدا خواهد کرد. و نتیجه این اعتماد سوق یافتن به سمت دریافت مشاوره از شماست.

کسب درآمد از طریق مشاوره

چطور به مقبولیت عموم برسیم؟

حتما با تبلیغات می توانید خود را به عموم افراد بشناسانید اما تنها تبلیغات باعث نمی شود که همه به شما اعتماد کنند تا به شما درخواست مشاوره دهند. افراد باید بتوانند موفقیت شما و نتایج مشاوره شما را ببینند. اینکار از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی به راحتی امکانپذیر است. با عضویت در شبکه های اجتماعی مختلف می توانید نمونه هایی از موفقیت و همچنین نمونه هایی از مشاوره های خود را به نمایش بگذارید. از این طریق افرادی که نیاز به مشاوره و کمک را احساس کنند، می توانند به راحتی با شما در ارتباط باشند و از خدمات شما استفاده کنند.

2-چرا باید برای مشاوره پول پرداخت کرد؟

دومین گام برای کسب درآمد از طریق مشاوره این است که اصلا چرا باید هزینه بابت مشاوره پرداخت کرد؟! فرض کنید کاری را میخواهید راه اندازی کنید که تجربه ای از قبل در آن زمینه ندارید. هرچند ممکن است با تحقیق آن کار را شروع کنید اما باز هم باید چندین راه را امتحان کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. با استفاده از مشاوره در زمینه کاری خود، شما از آزمون خطای چندین راه بی نیاز می شوید و راهی را که منجر به موفقیت شما می شود را طی میکنید. شما مشاوره می گیرید تا از مسیر و تجربه هایی که راه گشا هستند و موفقیت شما را تضمین می کند، استفاده کنید. در واقع شما هزینه پرداخت می کنید که در مسیرهای منتهی به شکست، گام برندارید!

کسب درآمد از طریق مشاوره

3-کمک یا مشاوره؟

سومین قدم برای کسب درآمد از طریق مشاوره این است که بدانید تفاوت کمک و مشاوره چیست. کمک کردن با مشاوره دادن خیلی تفاوت دارد. فرض کنید شما یک صفحه اینستاگرام دارید. در این صفحه آموزش های مختلفی هم ارائه می دهید. شما باید با کاربرهای صفحه خود تعامل داشته باشید و به آنان کمک کنید.  حال فردی از شما در یک مورد خاص یا یک پست سوال می پرسد و کمک میخواهد. شما جواب سوال او را داده و با اینکار به او کمک میکنید اما مشاوره یعنی دادن اطلاعات و نقشه راه موفقیت در مسیری که کاربر سوال دارد. نه حل یک مشکل کوچک!!

4-داشتن پلن های مختلف مشاوره!

شما برای مشاوره دادن باید پلن های مختلفی داشته باشید. مثلا به چند نمونه زیر توجه کنید:

  • یک ساعت مشاوره نقشه راه موفقیت
  • مشاوره سه ماهه به همراه پشتیبانی
  • مشاوره صوتی و حتی حضوری
  • و ...
کسب درآمد از طریق مشاوره

برای هر یک از موارد فوق می توانید برنامه و قیمت مناسبی هم در نظر بگیرید. پس از جذب مخاطب و جلب اعتماد او، چرخه درآمد شما شروع به فعالیت می کند. با ورود به این مسیر شما می توانید راه های درآمد خود را افزایش دهید. به عنوان مثال می توانید علاوه بر مشاوره بسته های آموزشی ساخته برای فروش قرار دهید. می توانید در حوزه تخصص و تجارب خود کتاب نوشته و منتشر کنید و ... .

کلام پایانی

مشاوره در حقیقت کوتاه کردن مسیر موفقیت مشاوره گیرنده است. یک مشاوره خوب گاهی چند سال مشاوره گیرنده را جلو می اندازد و گاهی منجر به این می شود که راه چند ساله را یک شبه طی کند. مشاوره اگر درست و اصولی باشد، قطعا ارزشمند و راه گشا خواهد بود.

۲ دیدگاه “کسب درآمد از طریق مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *