6 اشتباه یک فریلنسر

6 اشتباه یک فریلنسر

6 اشتباه یک فریلنسر: در زمان حاضر روی آوردن به دنیای فریلنسری بیشتر از هر زمان دیگری در حال افزایش است. اگر شما هم یک فریلنسر تازه کار هستید، ممکن است به صورت اتفاقی دچار اشتباهاتی شوید. بنابراین بهتر این است که آشنایی با مواردی از این دست داشته باشید تا در آینده دچار مشکل نشوید. دنیای فریلنسری با کسب و کار های سنتی دارای تفاوت هایی است اما با اینحال مسائلی وجود دارند که باید از آنها مطلع باشید. اگرمیخواهید در دنیای فریلنسری شهرت خوبی به دست بیاورید، باید سعی کنید از اشتباهات رایجی که فریلنسرها مرتکب می شوند، اجتناب کنید. اما این اشتباهات شامل چه مواردی هستند؟!

اشتباهات یک فریلنسر

1-قرارداد

یکی از 6 اشتباه یک فریلنسر در مورد بستن قرارداد است. گاها این تصور وجود دارد که چون کار در دنیای فریلنسریست و به صورت اداری و سنتی نیست، بنابراین نیازی هم به بستن قرار داد وجود ندارد. در حالی که چنین نیست. همواره به یاد داشته باشید که بدون بستن قرارداد شروع به کار نکنید. و بهتر است که در قرارداد با کارفرما شرایط مختلف از جمله شرایط پرداخت، هزینه تولید محتوا به ازای هر کلمه یا مقاله یا پروژه، مهلت پرداخت ها و ... به طور دقیق مشخص گردد تا در پایان کار دچار مشکل نشوید.

6 اشتباه یک فریلنسر

2-محدودیت

دومین اشتباهی که در بین 6 اشتباه یک فریلنسر خیلی مهم است، محدود بودن توانایی هایش است. منظور این نیست که بطور مداوم از این شاخه به شاخه دیگر بپرید! اما یک فریلنسر باید بطور پیوسته در حال به روز کردن علم خود در زمینه های مختلف باشد. تا اگر هر پروژه ای به او پیشنهاد شد، بتواند راحت و بدون نگرانی قبول کند.

مثلا اگر یک در زمینه تولید محتوا فعالیت دارید، نباید بگویید من فقط در زمینه مقاله نویسی برای سایت های پزشکی فعالیت می کنم. باید انواع روش های تولید محتوا را بدانید و نیز روش های تحقیق را هم لازم است که بدانید. در این صورت در هر زمینه ای که برای تولید محتوا پروزه بگیرید می توانید با کمی تحقیق، محتوای مورد نظر را تولید کنید.

3-وقت شناس

یکی دیگر از 6 اشتباه یک فریلنسر عدم وقت شناس بودن است. یک فریلنسر باید خوش قول و وقت شناس باشد تا بتوان به او کار و پروژه ای را سپرد. اگر فکر می کنید که فرد خوش قول و وقت شناسی نیستید، قبل از شروع کار فریلنسری، روی این ویژگی خود کار کنید. چون هر کارفرمایی زمان برایش بسیار مهم است و اگر پروژه را سروقت تحویل ندهید احتمال اینکه دیگر با شما کار نکند، بسیار زیاد است.

6 اشتباه یک فریلنسر

4-نقدپذیری

از دیگر مواردی که جز 6 اشتباه یک فریلنسر است، عدم نقدپذیری است. خوب  است که بتوانید روحیه نقدپذیری خود را تقویت کنید. به عنوان مثال گاهی پیش می آید که محتوای را تولید می کنید و بسیار هم از کار خود لذت می برید و فکر می کنید که همه چیز عالی است اما زمانی که آن را به چند نفر نشان می دهید، با نظر منفی آنها مواجه می شوید. در چنین مواقعی بهترین کار این است که بجای ناراحت شدن، بپذیرید که نقدپذیر باشید و برای بهتر شدن کارتان و پیشرفت، از این نقدها استقبال کنید.

5-قیمت

سعی کنید به قیمتی که برای کارتان پیشنهاد می دهید خوب فکر کنید. البته منظور این نیست که با قیمت های بالا کارفرما را فراری دهید. اما اگر یک فریلنسر حرفه ای هستید و تازه کار نیستید، نباید سطح کاری خود را با پیشنهاد قیمت های کم، پایین بیاورید. مثل هر کار دیگری تعیین قیمت به میزان تجربه کاری شما برمیگردد. برای مثال به عنوان یک تولید کننده محتوا، میزان قیمت گذاری به میزان خلاقیت شما در نوشتن و تخصصی بودن موضوع بستگی دارد.

6 اشتباه یک فریلنسر

6-رفتار غیرحرفه ای

بخش بزرگی از کار فریلنسری به ارتباطی که با مشتری یا کارفرما دارید باز می گردد. از آنجایی که بیشتر ازطریق فضای مجازی با مشتری روبرو هستید باید بتوانید ارتباط موثری برقرار کنید بطوری که کارفرما بتواند به شما اعتماد کند و از کار کردن با شما پشیمان نشود. این رفتار باید به گونه ای باشد که در عین داشتن رفتاری خونگرم و دوستانه، ادب و احترام حفظ شود تا کارفرما جذب رفتار شما شود.

با در نظر داشتن این 6 اشتباه یک فریلنسر که مطرح شد، همین حالا کار خود را آغاز کنید و مطمئن باشید که می توانید کسب و کار نوپای خود را مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *