7 ایده برای راه اندازی کسب و کار مجازی

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی: امروزه هر کسی می تواند کسب و کار اینترنتی آغاز کند. فقط کافیست دسترسی به اینترنت داشته باشید. کسب و کار مجازی فقط داشتن وب سایت نیست بلکه از طریق راه های دیگری همچون اینستاگرام، تلگرام و ... امکانپذیر است. در واقع کسب و کار مجازی در واقع یک سیستمی است که می تواند ایده شما را به پول تبدیل کند. بنابراین سوال مهم این است که ایده شما، ایده ای هست که پول ساز باشد؟ در این مقاله 7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی را ارائه می دهیم که با تلاش شما می تواند به سوددهی و ثروت برسد.

1-تبدیل کسب و کار سنتی

اگر شما، دوستان و یا آشنایان شما یک کسب وکار سنتی مثل مغازه و یا فروشگاه دارید، می توانید آن را تبدیل به یک کسب و کار مجازی کنید. به عنوان مثال اگر شما یک مغازه فروش لوازم خانگی دارید، می توانید یک پیج در اینستاگرام ایجاد کرده و از هر یک از کالاها عکس تهیه کرده و همراه قیمت و توضیحات در مورد آن پست بگذارید. حتی می توانید گاهی شرایط ویزه برای اعضای پیج خود بگذارید مثل دوره های کوتاه مدت تخفیف و یا هزینه ارسال رایگان و ... .

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

2-آموزش تخصص خود

در این روزهای کرونایی یکی از راه های جذاب برای کسب و کار مجازی این است که اگر تخصصی دارید، شروع به آموزش آن کنید. می توانید این کار را رایگان و نیز با هزینه انجام دهید فقط باید حتما در مورد موضوع آموزشی مطالعه کافی داشته و برای آن زحمت کشیده باشید. به عنوان مثال بهترین نرم افزار برای ضبط آموزش های ویدیویی نرم افزار کمتازیا می باشد. اگر در موضوع خاصی مهارت دارید حتما آموزش ویدیویی خود را آغاز کنید.شما با این نرم افزار به راحتی می توانید محتوای ویدیویی تولید کرده و سپس آن را در اختیار دیگران قرار دهید.

به عنوان مثال اگر مدرس دروس خاصی هستید، اگر طراحی سایت می دانید یا اگر از در مباحث بورس اطلاعات دارید، می توانید از آموزش خود ویدیو تهیه کنید.

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

3-مشاوره اینترنتی

سومین ایده از 7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی، مشاوره اینترنتی است. شما می توانید در زمینه تخصص خودتان به مخاطبین خود مشاوره دهید. اگر در زمینه ای تجره کافی دارید و نیز خودتان هم در آن مسیر به موفقیت دست پیدا کرده اید می توانید در آن حوزه به مخاطبین خود مشاوره دهید. مثلا مشاوره در زمینه کسب و کار، مشاوره ازدواج و ... .

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

4-گرفتن پروژه و پیاده سازی آن

گاهی شما کسب و کار دارید و قصد دارید که مشتریان خودرا افزایش دهید تا به درآمد بیشتری برسید. بنابراین می توانید از خدمات، مهارت، و کارهایی که انجام داده اید، عکس و یا ویدیو تهیه کنید و ان را در پیج کاری خود قرار دهید. بدین طریق افراد مختلف از مناطق جغرافیایی مختلف می توانند از کار و تخصص شما مطلع شوند و به شما سفارش کار دهند. مانند طراحی وب سایت، نقشه کشی، ساخت دکوراسیون و مبلمان و ... .

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

5-صفحه ای مربوط به شهر یا موضوع خاص

پنجمین ایده از 7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی، ره اندازی صفحه ای در اینستاگرام مرتبط با یک شهر یا یک موضوع خاص است. در مورد شهر محل زندگی یا موضوعی که به آن علاقمند هستید، مثل بازدید از رستوران های مختلف، مکان هایدیدنی و تاریخی و ... یک پیج بسازید و  مخاطبین علاقمند را جمع کنید. برای مثال رستوران گردی، شهر من رشت و ... .

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

6-کسب درآمد از هنر خود

اگر هنرمند هستید و در زمینه هنری مهارتی دارید می توانید یک پیج اینستاگرام ایجاد کرده و با قرار دادن نمونه کارهای خود در آن طرفداران خاص خود را پیدا کنید. مانند خطاطی، موسیقی، عکاسی، خوانندگی، آرایشگری و ... .

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

7-صفخه ای در مورد موضوعات عام

اگر شش روش قبلی برای شما کارآمد نبود می توانید در مورد موضوعات عام پیج بسازید. البته رقابت در این زمینه بیشتر است و طرفداران بیشتری هم وجود دارد. برای مثال پیج های خبری، فوتبال، سرگرمی، طنز و ... .

7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی

خیلی از افراد برای راه اندازی یک کسب و کار مجازی سخت می گیرند و می گویند هیچ ایده ای ندارند و نمیتوانند از اینترنت کسب درآمد کنند. در این مقاله 7 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار مجازی ارائه شده است تا ببنید که از راحتترین مباحث هم می توان پیج کاری راه انداخت و به کسب درآمد رسید. ساده ترین راه هم گرفتن تبلیغات است که کافیست پلنی برای آن درنظر داشته باشید. اگر کمی برنامه ریزی و خلاقیت هم به کار خود اضافه کنید می توانید به راحتی محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید.

۲ دیدگاه “7 ایده برای راه اندازی کسب و کار مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *