راهنمای ثبت نام در سایت اکسپرتگرام

راهنمای ثبت نام در سایت اکسپرتگرام: قبل از هر اقدامی باید مشخص کنید که در کدام بخش فعالیت دارید و قصد ثبت نام دارید. یکی از گزینه های فریلنسر، شرکت و یا آموزشگاه را انتخاب کرده و ادامه می دهید.

ثبت نام

گام اول

در اینجا با انتخاب فریلنسر وارد صفحه فریلنسر ها می شویم. اگر از قبل ثبت نام کرده باشید، نام کاربری و رمز عبور خود را مشاهده می کنید و در غیر این صورت با انتخاب گزینه ثبت نام وارد صفحه ثبت نام می شوید.

گام دوم

در صفحه ثبت نام تمامی اطلاعات خواسته شده را باید وارد کنید. نام کاربری را بعد از ثبت نام نمی توانید تغییر دهید بنابراین در انتخاب آن دقت کنید. در واقع صفحه شما با لینک نام کاربری شما ساخته می شود. (site address/profile/user name)

گام سوم

حتما استان خود را انتخاب کنید. این گزینه به این دلیل است که اگر تخصصی دارید و یکی از هم شهریان یا هم استانی ها به دنبال تخصص شما می گردد، با استفاده از این گزینه به راحتی می تواند شما را پیدا کند.

در نهایت تیک گزینه “قوانین را می پذیرم” را زده و با کلیک روی گزینه ثبت نام، به صفحه پرداخت حق عضویت هدایت می شوید.

ثبت نام

در صفحه پرداخت، اگر کد تخفیف دارید، وارد کنید و در غیر این صورت بر اساس مبلغ تعیین شده، روی گزینه پرداخت کلیک کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید. (مبلغی که در تصویر مشاهده می کنید برای تست است)راهنمای ثبت نام

پس از پرداخت هزینه روی گزینه تکمیل پرداخت و بازگشت به سایت پذیرنده کلیک کنید تا واریز و ثبت نام شما تکمیل شود.

گام چهارم

پس از پرداخت موفق و ثبت نام پیامی با مضمون “از ثبت نام شما سپاسگزاریم. قبل از اینکه بتوانید به سایت وارد شوید لازم است حساب کاربری خود را از طریق لینک ارسال شده به ایمیل شما، فعال کنید.” دریافت می کنید. پس از آن باید وارد ایمیل خود شده و روی گزینه فعال سازی حساب کاربری کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود حساب کاربری نمایش داده می شود که هم اکنون فعال است.

گام پنجم

در گام اول با کیک روی چرخ دنده، و انتخاب گزینه ویرایش شناسنامه، می توانید درباره خودتان اطلاعاتی را وارد کنید.

ثبت نام

پس از اتمام تایپ درباره خودتان، روی نماد تیک کلیک کرده تا اطلاعات شما ثبت شود. همچنین می توانید در همین بخش ویرایش شناسنامه، تصویر خود را قرار دهید و در نهایت با کلیک روی نماد تیک، آن را ثبت نمایید.

ثبت نام

گام ششم

با کلیک روی چرخ دنده و انتخاب گزینه حساب کاربری من، می توانید سایر اطلاعات خود را از قبیل سابقه کار، تخصص و … وارد نمایید.

با ورود به صفحه حساب کاربری می بینید که نام کاربری امکان تغییر ندارد. نام و استان شما که در هنگام ثبت نام وارد کرید، وجود دارد و لازم است سایر اطلاعات  خواسته شده را تکمیل کنید.

برچسب ها، مباحثی هستند که شما در آن زمینه کار می کنید. مثلا دیجیتال مارکتینک. با تایپ هر مورد، کلید اینتر را بزنید تا به عنوان یک برچسب جداگانه ثبت شود.

نام شهر خود را وارد کنید سپس یک بیوگرافی از خود بنویسید.

اگر وب سایت دارید، آدرس وب سایت خود را در بخش مورد نظر وارد کنید.

در بخش بعدی باید مقطع تحصیلی خود را وارد کنید. اگر قصد دارید چندین مقطع یا مدرک تحصیلی را وارد کنید، با کلیک روی گزینه افزودن می توانید اینکار را انجام دهید.

تجربیات کاری خود را نیز مانند مقاطع تحصیلی وارد کنید. دقت داشته باشید اگر همچنان در حال کار هستید، در فیلد سال پایان، کلمه “تا کنون” را وارد کنید.

هر مهارتی که دارید، در بخش مهارتها وارد کرده و میزان توانایی خود در آن زمینه را بر حسب درصد وارد کنید.

در بخش نمونه کارها می توانید تصویری از کارهای انجام شده خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که فرمت عکس موردنظر باید jpg یا png باشد.

در پایان بروزرسانی حساب کاربری را کلیک کنید تا اطلاعاتتان ثبت شود و ثبت نام شما تکمیل گردد.

ثبت نام

نمایش پروفایل کاربری

حالا با کلیک روی عبارت “نمایش پروفایل” که در ستون سمت راست قرار دارد، می توانید پروفایل خود را مشاهده کنید. اولین مورد این است که لینک صفحه شما به شکل  نام سایت/پروفایل/ نام کاربری شما تغییر کرده است. از این آدرس می توانید برای صفحات اجتماعی خود و همینطور معرفی رزومه خود، استفاده کنید.

همچنین هشتگ هایی که وارد کردید نیز قابل مشاهده هستند. یکی از فواید خوب هشتگ ها این است که اگر فردی به دنبال شخصی در حوزه  طراحی وب باشد، با کلیک روی این هشتگ تمامی اشخاصی که با این هشتگ ثبت نام کردند ، لیست می شوند و نمایش داده می شود.

ثبت نام

در بخش ابتدایی صفحه می توانید یک تصویر برای Cover وارد کنید که با کلیک روی علامت + صفحه بارگذاری عکس باز می شود. بهتر است این تصویر در ابعاد 370*1000 باشد.

با اکسپرتگرام همراه باشید.