وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی

وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی

وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی: برنامه نویسی یکی از موضوعاتی است که تقریبا تمام افرادی که به دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات علاقه مند هستند، اشتیاق زیادی به یادگیری آن دارند. از یک طرف وجود پژوهش های دانشگاهی که اکثرا بر مبنای الگوریتم و برنامه نویسی استوار است و از طرف دیگر افزایش هر ساله بر تعداد موقعیت های شغلی مرتبط با برنامه نویسی،ئخود بر اشتیاق یادگیری می افزاید.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه به یادگیری برنامه نویسی دارید اما نمی دانید از کجا و چطور باید شروع کنید، فقط کافیست کمی در برنامه روزانه خود تغییر ایجاد کنید و زمانی را برای یادگیری اختصاص دهید تا بتوانید با وبسایت های معرفی شده در این مقاله به هدف خود برسید. در وب سایت هایی که معرفی می شوند می توانید به راحتی و رایگان برنامه نویسی را یاد بگیرید.

1-Codeacademy.com

این سایت یکی از محبوب ترین سایت هایی است که آموزش رایگان برنامه نویسی دارد. در واقع بیش از 24 میلیون نفر در این سایت مشغول به یادگیری هستند. و شامل آموزش برای انواع زبان های برنامه نویسی است. شما می توانید به رایگان در این سایت ثبت نام کنید و از خدمات آن بهره ببرید. در این سایت بدون توجه به سطح دانش شما در حوزه برنامه نویسی، در عرض چند دقیقه با کد واقعی کار خواهید کرد و کد شما به محض ارسال، تست می شود. بنابراین همیشه می دانید که در مسیر درستی قرار دارید یا خیر.

وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی

2-Coursera.org

سایت Coursera از سال 2012 تاسیس شد و به سرعت به یک شرکت انتفاعی- آموزشی- فن اوری مبدل شد. و هم اکنون بیش از 1000 دوره از بیش از 119 موسسه آموزشی دنیا را در خود جای داده است. درحال حاضر بیش از 77 میلیون نفر در این سایت در حال یادگیری هستند. شما می توانید پس از یادگیری و خود آزمایی به وسیله آزمون های این سایت، از این سایت گواهینامه در حوزه زبانی که یاد گرفته اید، دریافت کنید و از آن برای نمایش مهارتهای خوداستفاده کند.

3-edx.org

ادکس یکی دیگر از وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی است. این سایت در زمینه آموزش آنلاین با هدف یادگیری رایگان و همگانی به صورت متن باز اداره می شود. و همچنین همواره در تلاش است که آخرین یافته ها و فن آوری ها و نظریه ها را به کاربران خود عرضه دارد. روش آموزشی در ادکس سه اصل اساسی را دنبال می کند.

  • تجربه: می توانید دانش و مهارت های جدید را به روش های مختلف، از سخنرانی های ویدئویی جذاب و گرافیک پویا گرفته تا تجسم داده ها و عناصر تعاملی، بیاموزید.
  • تمرین: دوره ها و برنامه های edX فضایی را برای تمرین با آزمونها، ارزیابی پاسخ، محیط های مجازی و موارد دیگر فراهم می کنند.
  • درخواست دادن: یادگیری در edX نحوه تفکر و کارهایی که می توانید انجام دهید، تغییر می دهد و مستقیماً به دنیای واقعی تبدیل می شود. بلافاصله بعد از یادگیری می توانید قابلیت های جدید خود را در رزومه شغلی خود اعمال کنید.

4-udemy.com

یکی دیگر از وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی، وب سایت یودمی است. یودمی در سال 2010 باشعار آموزش مهارت های شغلی شروع به آموزش کرد. در این سایت هم دوره های رایگان وجود و هم دوره های دارای هزینه. که تمامی دوره ها از طریق ویدیوهای آموزشی به دانش آموزان ارائه می شود. با عضویت در این سایت می توانید از خدمات بی نهایت آن استفاده کنید.

وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی

5-github.com

سایت گیت هاب همچون یک کتاب مرجع است که در طول دوران یادگیری و بعد از آن می توانید از آن استفاده کنید. در گیت هاب می توانید بیش از 500 کتاب برنامه نویسی را به رایگان پیدا کنید و در مورد بیش از 80 زبان برنامه نویسی مختلف شروع به یادگیری کنید. با استفاده از آزمایشگاه یادگیری GitHub ، با تکمیل پروژه های واقعی و سرگرم کننده می توانید مهارت های خود را رشد دهید.

6-khanacademy.org

ششمین وبسایت از وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی، وبسایت khanacademy است. در این وب سایت زبان های CSS3 ، HTML5 ، DevTools، Databases، Javascript، Angular.js، Node.js ارائه می شود ولی رویکرد آموزشی متفاوتی دارد. در این سایت فرآیند یادگیری با عضو شدن در انجمن هایی که هم دانش آموزان و هم افراد حرفه ای عضویت دارند انجام می شود.

7-W3school.com

W3Schools برای یادگیری ، آزمایش و آموزش بهینه شده است. نمونه ها ممکن است برای بهبود خواندن و درک اساسی ساده باشند. برای جلوگیری از خطا ، آموزشها ، منابع و مثالها دائماً مرور می شوند و بروزرسانی می گردد. در این سایت علاوه بر یادگیری و تمرین و استفاده از مثال ها می توانید آزمون رایگان بدهید و میزان یادگیری خود را مورد آزمایش قرار دهید. همچنین با پرداخت هزینه امکان دریافت Certificate فراهم است.

وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی

8-Sololearn.com

در این وب سایت همچون دیگر وب سایت های معرفی شده می توانید به یادگیری زبان های برنامه نویسی بپردازید. فقط کافیست عضو سایت شوید و شروع به یادگیری کنید. یکی از امکانات بسیار خوب این سایت وجود Quize هایی است که در هر بخش از درس وجود دارد که باعث می شود بتوانید میزان یادگیری خود را محک بزنید.

۲ دیدگاه “وبسایت های عالی یادگیری برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *